Tarkómerevség – szabaduljunk meg tőle!

A szervezetünk mindig jelez, ha valami nincs rendben lelkünk „tájékán”, ha felborul az egyensúly. Hajlamosak vagyunk azt mondani ilyenkor, egy-egy „szúró” hát-, fej-, nyaki fájdalomra, hogy rosszul mozdultunk, becsípődött egy idegszál, majdcsak elmúlik. Valóban! Hiszen minden mulandó rohanó világunkban, így a fájdalom is, azonban, ha soha nem nézünk ezen fájdalmak hátterére, nagyon könnyen mókuskerékben találhatjuk magunkat. Lehet, hogy félünk a szembesüléstől, a következményektől, tartunk a valóság felfedezésétől. Ki tudja?  Azonban az biztos, hogy testi fájdalmaink okát először a lelkünkben kell keresni, mert ha ép a lélek, ép a test is!

Ne csak az erős fájdalmak esetében, hanem a kellemetlen, kevésbé gyötrő problémák, mint a tarkómerevség esetén is, „nézzünk a lelkünkbe”, tartsunk belső önvizsgálatot, hogy mielőbb fény derülhessen a kiváltó okra vagy okokra!

Ha a testi okokat említjük, a három leggyakoribb oka a tarkómerevségnek a stressz, a rossz testtartás és nem utolsósorban hideghatás is kiválthatja a problémát.

Elemezzük azonban egy kicsit a tarkómerevség kialakulásának körülményeit, nézzük meg milyen összefüggésbe hozható lelkivilágunkkal.

Mindannyian tudjuk, hogy a gerincoszlopunk tartja egyben testünket, így vagyunk „összerakva”. Ennek az egységnek a tetejét képezi a tarkó, amin áthalad minden energia, mielőtt szétáramolna a testben. Ez az egység, ha együtt- és harmóniában működik, akkor egészségesek vagyunk. Ám mi van akkor, ha felborul az egyensúly? Ha fájdalmat érzünk valamelyik testrészünkben? Ilyenkor érdemes megállni egy pillanatra és belső vizsgálatot végezni, nem csak a külsőségekben keresni a magyarázatot!

A tarkómerevség egyfajta elutasítást, esetleg energia megrekedést jelent. Ugyanakkor valamilyen eseménnyel szembeni makacssággal, önfejűséggel való védekezést is takarhat, de az is lehetséges, hogy a biztonságérzetünk került labilis talajra. Nem tudjuk mozgatni a fejünket, és mivel úgy érezzük, hogy nincs támaszunk, hajlamosak vagyunk mereven gondolkodni, görcsösen ragaszkodni elképzeléseinkhez. Ilyen állapotban azonban nem lehet előre vinni dolgokat, nem lehet jó döntéseket hozni! Ezt mindenképpen meg kell változtatnunk!

Mit tehetünk?

Először is vizsgáljuk meg gondolatainkat, és „tereljük” a pozitív irányba. Alakítsuk át stresszes életvitelünket, megfelelési vágyainkat, negatív gondolatainkat! Ne ítélkezzünk, és főleg ne bíráskodjunk se embertársaink, se saját magunk felett!

Tarkómerevségünket fizikai szinten enyhítsük masszázzsal, relaxálással. Lelki síkon törekedjünk a rugalmasságra, a befogadásra, szeressük a körülöttünk lévő világot!

Könnyű ezt mondani, de hogyan kell csinálni, erre ad segítséget és napi útmutatást a kezdő tanfolyam. 

Ezt meg lehet tanulni, segíthetek benne!

Menü