Tavaszi fáradtság – téged is érint!

tavaszi faradsag

Azt hiszem, nyugodtan kijelenthetem, hogy tavasz közeledtével, március közepétől egy furcsa, a depresszióhoz hasonló állapot lesz úrrá rajtunk. Ismerős?

Talán nem is tudod megnevezni, hogy aluszékonyság, vagy épp az ellenkezője, kimerültség, rossz közérzet, ingerlékenység, fáradtság az, ami valójában gyötör, és emellett a betegségek is könnyebben ledöntik az embert, a megfázás sorba veszi a családtagokat, ami jócskán megnöveli a rossz közérzeted.

Ez így összességében a tavaszi fáradtságként elhíresült, jellegzetes mumus, ami a tavaszi-téli átálláskor menetrendszerűen megérkezik.

Nem mondok újat, ha elárulom, hogy a tavaszi fáradtság megjelenéséért hormonhiány az, ami elsősorban a felelős, mégpedig a melatonin és szerotonin szint ingadozása a ludas. A melatonin jó esetben a kiegyensúlyozott és pihentető alvásért felelős, míg a szerotonin a boldogságérzetünket tartja karban. Télen egyszerűen a kevesebb napfény miatt fokozódik a melatonin képződés, így jóval nagyobb az alvásigény, ennek az a hátulütője, hogy bármennyit is alszol, annál jobban belassulsz, egy fél fokkal sem leszel kipihentebb. Mindezt fokozza a D vitamin hiánya, aminek szintén nem tesz jót a napfényszegény környezet.

A szerotonin, akárcsak a D vitamin napfény hatására képződik, és bár tavasszal hirtelen több fény ér bennünket, mégis idő kell, míg érezhetően javul a hangulatunk.

Az alacsony szerotonin szint esetében nagyon résen kell lenned, mert akár depressziót is okozhat, ami már a tavaszi fáradtságnál sokkal komolyabb állapot, konkrétan – akár tetszik, akár nem, – betegségként kell kezelned.

 A tavaszi fáradtság okai

A hormonok játéka mellett a tavaszi átállást az sem könnyíti meg sok esetben, hogy a téli étrendünk gazdag zsírban és szénhidrátban, viszont szegény vitaminokban és ásványi anyagokban.

Különösen sarkalatos pontja tehát a tavaszi fáradtság leküzdésének a megfelelő időben történő étrendváltás, vagy pedig egy olyan tudatos életmódváltás, ami nem csak egy szezonra szól.

Ebben a váltásban tudok neked segíteni, hogy milyen étrendet érdemes követned, ami a tested, lelked hozzásegíti a minőségi életmódhoz.

Emellett különösen fontos, hogy a mozgást beiktasd az életedbe, mert ez a tevékenység nem csak a tested izmait, ízületeit, csontjait, immunrendszered stimulálja és erősíti, hanem hangulatodat, kedélyedet is javítja, a testedzés során felszabaduló endorfin segítségével.

Ha éveken át visszatérő probléma számodra a téli-tavaszi átállás, és megvisel a tavaszi fáradtság, akkor itt az ideje, hogy megkeress, hogy segíthessek neked! Keressük meg a kiváltó okot, hogy ne térjen vissza többé.

A TANFOLYAM, ahol ezt elsajátíthatod, és megváltoztatja az életed.

 

Menü