Értsd meg és szabadulj meg az allergiás tünetektől

allergia

Amikor szervezetünk immunrendszere kórosan reagál olyan anyagokra, amelyekre normális körülmények között semmilyen válaszreakciót nem adna, allergiáról beszélünk. Ezeket az anyagokat allergéneknek nevezzük. Az allergének jelen lehetnek a levegőben, a tárgyakon vagy az ételekben. Ilyen „anyagok” lehetnek például a penészspórák, a pollen, a por, az állati szőrök, az atka, gyógyszerek, élelmiszerek, vegyszerek, különböző nehézfémek és szinte a végtelenségig sorolhatnánk.

Előfordult-e már veled is olyasmi, hogy hirtelen rosszul érezted magad, esetleg időközönként szem irritációval vagy hasüregi fájdalommal, netán ajakzsibbadással kellett szembenézned, és fogalmad sem volt mi okozta ezeket a kellemetlen érzéseket?

Ugyanis az allergiás tünetek nagyon változóak, attól függően, hogy melyik szervben történt az allergiás reakció. Azok az allergének, amelyek a levegőben terjednek a légutak irritációját és a szem szaruhártyájának a gyulladását okozzák. Amikor a légúti allergia az egész hörgőrendszert érinti, allergiás asztmáról beszélünk. Abban az esetben, ha orrnyálkahártya megvastagodás, gyulladás, tüsszentés, könnyezés, a szem irritációja a kísérő tünetek, akkor szénanáthával nézünk szembe, ami szintén nagyon sok embert érint. Ez utóbbinak a kialakulásában környezeti és genetikai tényezők játszhatnak szerepet, és a náthás megbetegedések csaknem kétharmada allergiás okra vezethető vissza.

Amikor az allergén anyagok az emésztőrendszerbe kerülnek hányinger, hasüregi fájdalom, puffadás, hányás, hasmenés léphet fel az érintett személynél, és a bőrön is megjelenhetnek a különféle allergiás reakciók. Ebben az esetben étel allergiáról vagy étel túlérzékenységről beszélünk. Tünetei (száj zsibbadás, bőr viszketegsége, csalánkiütés, hasi fájdalom, hányás, hasmenés stb.) általában az elfogyasztott ételt követően néhány perc vagy néhány óra múlva jelentkeznek. Az allergiát kiváltó leggyakoribb élelmiszerek a tojás, tehéntej, hal, búza, különféle olajos magvak, eper, málna, rákfélék, szójabab stb.

Az allergiás megbetegedés mellett sem mehetünk el úgy, hogy ne beszélnénk azokról az érzelmi tényezőkről, amelyek kiválthatják a betegség megjelenését. Ilyen lelki okok lehetnek a hiányérzet, a szomorúság, a sóvárgás elvesztett szeretteink után, de ide sorolhatjuk az önbizalomhiányt, a sorozatosan átélt és feldolgozatlan sérelmeket, az intoleranciát önmagunk és a külvilág vagy egy bizonyos személy iránt

Elengedéssel, szeretettel, elfogadással sokat javíthatunk az állapotunkon, azonban nagyon sok ember képtelen erre egyedül, segítség nélkül.

Amennyiben felismered önmagadban a tüneteket és szeretnél változtatni, javítani a helyzeteden, az élet minőségeden, ne habozz, keress meg és segítek neked megoldani a problémádat!

 

Menü