Prosztatagyulladás gyógyítása

Prosztatagyulladás

A prosztatagyulladás tünete nehezen felismerhető, az orvostudomány több okot is meghatároz, hogy minek a nyomán alakulhat ki. A gyulladás több szintű lehet: krónikus, akut, vagy krónikus kismedencei gyulladás.

Akkut prosztatagyulladás: sürgős orvosi kezelést igényel, bakteriális fertőzés nyomán alakul ki.

Krónikus bakteriális prosztatagyulladás: hasonlóak az időszakos húgyúti fertőzésekhez, viszonylag ritkán fordul elő.

Tünetmentes prosztatagyulladás: csupán az jelzi a prosztata problémáját, hogy kimutatható a fehérvérsejt emelkedés, ez a jellegű probléma a férfitársadalom 6-19%-át érinti.

A bakteriális fertőzés mellett a prosztata nem megfelelő működését is okolják, amit érdekes módon a stresszre vezetnek vissza, aminek hatására a nem megfelelő minőségű váladékban könnyen elszaporodnak a baktériumok, amelyek gyulladást okoznak.

A prosztatagyulladás tünetei változatosak, ezért nehéz is diagnosztizálni, a fájdalom jelentkezhet alhasban, deréktájban, gát tájékán, és here környékén, lázzal, valamint véres vizelettel is járhat. Emellett felismerhető tünete még a gyakori vizelési inger.

A prosztatagyulladás korunk egyik legjellemzőbb betegsége, ami a férfitársadalmat illeti, és kiemelten kell rá figyelni, mert a kezünkben az eszköz, amellyel magát az okot szüntethetjük meg, így a betegség már nem fog fizikai szinten megjelenni. Ez viszont azzal jár, hogy odafigyelj tested jelzéseire, hogy az egészséges életmód testben és lélekben első helyen legyen az életedben!

Mint minden betegségnek a prosztatagyulladásnak is pontosan meg van a lelki oka is, amit, ha felismerünk, és az Univerzum által rendelkezésre bocsátott eszközök segítségével dolgozunk saját magunkon, mind testi, mind szellemi és lelki síkon, akkor nem engedünk be az életünkbe hasonló betegséget.

Téves az a feltevés, hogy a prosztatagyulladás, vagy bármilyen prosztatabetegség csak és kizárólag az idősödő férfiakat érinti, mert a fiatal korosztály éppúgy veszélyeztetett ebből a szempontból. Leginkább abban az esetben, ha azokra a kérdésekre, hogy „Elégedett vagyok-e a szexuális életemmel? Fesztelenül érzem-e magam szex közben? Más partnerre vágyom-e tudat alatt?”, őszintén legbelül nem kielégítő választ tudok adni, akkor fontos mélyebben is megvizsgálni a kérdéseket, és a válaszoktól függően helyre rendezni és kitakarítani a problémáimat.

Idősebb korban a prosztataproblémák lelki vetülete közé tartozik a szexuális teljesítőképesség csökkenésével a „haszontalanság” érzése, amikor már a „nem vagyok igazi férfi”, és a tehetetlenség válik uralkodóvá, ez pedig egy férfi számára a lehető legnagyobb stressz forrást jelenti. Ám, ha ezzel kapcsolatban nincs teljesítménykényszer, nem érzek bűntudatot és tudatára ébredek saját értékeimnek, és itt elsősorban nem a szexualitáshoz kötődő teljesítményre, mint értékre gondolunk, hanem bármilyen általam birtokolt emberi erényre.

Ellenben, akkor is prosztatagyulladással nézhetek szembe, ha a gyerekeimmel, unokáimmal kapcsolatban érzek valamiféle bűntudatot. Érdemes ezt a kérdést is megvizsgálni, mert a legtöbb családi helyzetben előfordulhatnak hasonló elnyomott, tudatalatti érzések, megoldatlan és feloldatlan problémák.

Ha neked és bármelyik családtagodnak prosztata gondjai vannak, akár krónikus, akár akut, akkor ne hagyjátok ki a lehetőséget, hogy a lelki okot szüntessük meg! Ennek első lépése, hogy tudati és mentális szinten rendet rakunk, utána pedig fenntartjuk az egészséges életvitelt fizikai síkon is!

Menü